| RxP a întrebat:

La evaluarea nationala la mate cat mi se scade daca la problema 1 a am gresit un calcul care mi-a schimbat toata problema? (dar e rezolvata corect)

8 răspunsuri:
| AdRihanna a răspuns:

Profesori ce vor corecta o sa tina cont de raspuns daca este corect sau nu... daca ai gresit calculul...probabil nu o sa-ti scada nimic, dar nici nu iti dau, sau, poate o sa-ti dea pentru formule.

| Andreea97_9961 a răspuns:

Pai la sub I iei tot sau nimic

| flower236 a răspuns:

Degeaba ai lucrat corect daca rezultatul nu este bun.Probabil ca nu ti se va da puncte.

| alecs245 a răspuns:

O sa te puncteze dar nu cu punctajul maxim o sa te puncteze 50-60%

| vioreld a răspuns:

La un examen conteaza foarte mult ca ai facut calculul, dar cel mai mult conteaza rezultatul. Daca ti-a dat rezultatul corect nu-ti scade nimic si ai luat punctaj maxim. Daca nu ti-a dat rezultatul corect iti va scadea din punctaj.

| Aida7893 a răspuns:

Care,ala cu 6+16:4=?:O

| RxP explică:

Nu ala cu 6+16:4 rolling on the floor. de la subiectul III big grin

| SeRbAnUtZzZ a răspuns:

Staci calma vei primi 3 sau 4 p le acel punct unde ai gresit nu conteaza asa de mult calculele daca ai scris formule, astea sunt din neatentie stiu bine ca maxim 2 p iti va scade,