| pinky butterfly a întrebat:

La facultate de Stiinte Economice, la Relatii internationale, se fac materii in limbi straine?
Nu sunt sigura, si nu am de unde sa ma informez pentru ca nu am nicio cunostinta la facultatea asta.

Răspuns Câştigător
| stresu a răspuns:

Sunt la R. I. in cadrul facultatii de Studii Europene dar cred ca nu e mare diferenta. Se fac 2 limbi obligatoriu. Ai o limba pe care ar trebui sa o stii de acasa si aprofundezi (germana, engleza, franceza, la mine si italiana) si una la care poti aprofunda sau te duci sa o iei de la 0 (spaniola, germana, italiana, franceza doar ca aprofundare)
Poti alege sa iei si limba 3 : de exemplu faci franceza si engleza si mai vrei spaniola. Dar poti alege si un curs la facultatea de litere de exemplu. Eu de la anul fac norvegiana de la 0 o data pe saptamana plus engleza ca limba 1 si franceza ca limba 2. Spor!

2 răspunsuri:
| Gabiii_5091 a răspuns:

Normal ca se fac laughing
nu degeaba sunt '' Relatii internationale ''... sigur faci big grin
engleza, franceza, germana, spaniola ( am dat exemple ) nu sunt sigur ca le faci chiar asa.

| pinky butterfly explică:

Stiu ca fac limba straina, voiams a stiu daca invat o materie spre ex: " Contabilitate" in engleza. Daca imi este predata acea materie in limba straina.