| stupidxmuffin a întrebat:

La facultate:
engleza-japoneza
sau
germana-japoneza?
ce-ati alege?

15 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Engleza-japoneza

greece12
| greece12 a răspuns:

Engleza-japoneza.

| FlorinDiablo a răspuns:

Nas alege nici una sunt grele amd2

| Nolkyz a răspuns:

Germana-japoneza

| Luci009 a răspuns:

Engleza-japoneza,de fapt depinde ce sti tu mai bine, utila ar fi engleza.
fundita?

| Ecea a răspuns:

Spaniola - Chineza

| stupidxmuffin explică:

Am auzit ca profii de engleza de la engleza-japoneza sunt mai delasatori si nu sunt f buni.
mie imi plac ambele limbi: engleza si germana
si da, vreau neaparat japoneza. big grin

| stupidxmuffin explică:

Eu planuiesc sa dau si cambridge-ul si ma gandesc ca daca-l il iau si ma duc la engleza-jap ar fi cam acelasi lucru.pentru ca oricum o sa primesc o diploma si de la facultate cum ca stiu englezathinking ma rog.nu stiu cat de recunoscuta o sa fie

| Remus82 a răspuns:

Germana-japoneza astea le stiu.

| elasexygagica a răspuns:

Japoneza-norvegianalove struck

| RebecaBaa a răspuns:

Poti alege Engleza, pentru ca e mai la indemana, dar poti alege si germana, caci se aseamana cu engleza, depinde ce iti place si tie mai mult. Succes! :*

| Myst3ry a răspuns:

Engleza-japoneza. Este mai utila engleza decat germana. si este si mai usoara :d

| Zoey4 a răspuns:

Auzi.da tu vrei neapărat japoneza?thinking

| Sofletzel a răspuns:

Germana-japoneza. Dar sunt foarte si foarte grele ambele.

| DjsTEpp a răspuns:

Engleza-japoneza este mai usoara