| lani222 a întrebat:

La facultate ora de sport este obligatorie(la fel ca in liceu sau generala) sau poti opta sa nu o faci?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Este obligatorie. Valoreaza, la cele mai multe facultati, un credit. O scutire medicala poate rezolva totul. Trebuie, insa, sa stii ca facultatea nu accepta de la orice medic. Spre exemplu, la noi in judet, era doar unul singur care se ocupa cu medicina sportiva si care era, dupa parerea facultatii, avizat.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ora de sport este obligatorie daca este prevazuta in programa si esti apt medical.

| Adry05 a răspuns:

Poti sa n-o faci doar daca ai scutire medicala.

| Crackman a răspuns:

O sa faci la sportwinking