| Bdi a întrebat:

La facultate poti alege ce limba straina sa studiezi sau e obligatoriu engleza?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce facultate vrei sa urmezi. Fii sigur ca la medicina nu te duci sa inveti engleza, iar la altele, care au ca specializare o limba straina, tu iti alegi aduci cand te inscrii.

| Bdi explică (pentru anonim_4396):

Eu la Geografie as vrea, si nu ma pricep la engleza, deci ar fi minunat sa pot alege altceva

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bdi):

Pai vei face engleza la facultatea de greografie? Ma indoiesc. La facultate nu mai e ca la liceu, acolo vei face doar cursuri care au legatura cu domeniul facultatii.

| Bashiix3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, poti. Fiecare facultate are in "programa" 2 limbi straine. happy

| anonim191 a răspuns:

Depinde de ce vrei sa studiezi