| Ageempires3818 a întrebat:

La farmacie în orașele mici se întra cu pile? Fără sa ziceți ca deloc ca știm toți cum e la noi, iar sa lucrezi la un cinematograf sa trimiți oamenii în sala de cinema tot cu pile? Eu încerc de ani de zile și nu am întrat.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"La farmacie în orașele mici se întra cu pile? "
Nu, se intra normal, doar sa deschizi usa! happy

Daca te referi la postul de FARMACIST, atunci iti trebuie Facultate de Farmacie, licenta luata si interviu de angajare pozitiv ca patronul sa te angajeze.
Farmaciile sunt private, deci pilele nu conteaza la patroni!

| relian a răspuns:

Trebuie sa ai cunostinte, relatii, asa cum spui, asta pentru ca in RO nu is asa joburi pentru toata lumea, asa ca majoritatea joburilor, mai ales de astea ce arati tu, is joburi relax, nu e munca grea.

| 1onur a răspuns:

La farmacie cu pile? Doamne Dumnezeule ferește acolo îți trebuie scoala nu pile cum Sâte angajezi cu piele la farmacie...

| Cipi1212 a răspuns:

Nu mi se pare normal să te angajezi unde cu pile. Angajarea ar trebui să se facă pe baza competenței.

| Siderat99 a răspuns:

Peste tot se cam cer studii superioare in afara de vanzator la magazin, paznic sau sofer. La farmacie iti trebuie facultate de farmacist 4 ani dureaza.