| andreeamaria2sofia a întrebat:

La filologie (simpla) lb. engleza e grea?
Dau funda

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"La filologie (simpla)" Limba Engleză este la fel de "grea" ca la ORICE alt liceu/profil/specializare la care se studiază această limbă ( exceptând cele de bilingv/intensiv )!
Programa este aceeaşi.

Toate cele bune!

| Anca6991 a răspuns:

Depinde de cat de buna e institutia respectiva, dar stii cum se zice, daca vrei sa inveti, o vei face oriunde. Am auzit multe persoane care fug de real alegand filologia si nu prea se vaieta, mai ales in privinta bacului, caci se spune ca e mai usor. Treci destul de usor, chiar cu un minim de efort, as putea spune. Totusi ar trebui sa te ghidezi si dupa alte criterii, in afara de asta cu greu/usor. Bafta!

| dragoshar a răspuns:

Salut. Nu. La filologie se face aceeași materie ca și la alte profiluri, marea diferență fiind că se aprofundează studiul materiei și vei studia și literatura engleză.