| IoanaDeea24 a întrebat:

La istorie am foarte multe emoții și simt că o să bun această probă. Eu am încercat să învăț la istorie cât să pot lua un 6-7 (am încercat să nu mă bazez pe exercițiile de pe text). Dacă chiar o pic, ce as putea să îi spun tatălui meu? Cum aș putea să îi spun că am picat la o probă și că trebuie să o dau la toamnă? Oare se va supăra?

8 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Intai concentrează te pe luat proba, apoi te gandesti in momentul respectiv ce si cum
Multa bafta❤️

| IoanaDeea24 explică (pentru ioana748):

Dar asta e intuiția mea. Dacă chiar pic, ce as putea să îi zic la tata?

| ioana748 a răspuns (pentru IoanaDeea24):

Ca vei lua cu nota mare la a doua sesiune.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu ar trebui să se supere dacă îi promiți că de data asta înveți și o să iei în toamnă. Ai timp 2 luni să înveți, dacă te pui serios să o faci, măcar o oră, două pe zi.

| Cipi1212 a răspuns:

Dacă zici că ești bun la istorie de ce te mulțumești cu nota 6 sau cu nota 7.

| IoanaDeea24 explică (pentru Cipi1212):

Mă interesează doar să iau bacu

| Torrpi a răspuns:

Ai invatat putin. Trebuia sa inveti de 10-11 si poate ai fi luat un 6-7.
Acum, lasa emotiile si concentreaza-te pe examen.

| Cmpeanu_Andreea_1996 a răspuns:

Eu zic sa incerci sa inveti pentru ca o sa vezi ca e chiar usor la istoriehappy si daca pici nu e capat de lume, ii spui ca ti a fost raulaughing dar este un examen important si chiar nu e asa greu, sigur o sa iei. Concentreaza te pe invatathappy ca o sa ti vina raspunsurile automathappy