| Alexys_8152 a întrebat:

La liceele militare exista si profil de politie.straight face? Doresc sa ma fac politista si am nevoie sa stiu pentru ca nu stiu unde sa dau ( clasa a 7 a).

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La liceele militare nu exista profil de politie. In Legea educatiei nationale, nr.1/2011, este prevazuta infiintarea unor licee de profil in subordinea MAI, poate se vor infiinta de la anul. Oricum, daca vrei sa urmezi Academia de Politie, este indicat un profil uman. Numai bine!

| gaby_1815 a răspuns:

Buna si eu doresc sa fiu politista dar pentru a deveni asa veca este nevoie sa mergi la academia de politie nu neaparat la liceul militarsi uite si un exemplu de academie de politie:la campina bafta in ce ai sa laegi in viata