| blackrain a întrebat:

La liceu am optat pentru mate info (nu intensiv info). acum stau sa ma gandesc, pentru informatica imi trebuie un laptop performant? adica se fac programe complicate ce necesita ceva performant, sau merge si ceva bazic?

6 răspunsuri:
| InspectorulTPU a răspuns:

Nu conteaza laptopul/pc tu trebuie doar sa stii mai mult limbajele de proramare si desingeru cam atat asta e tot ce e important pe scurt raspunsu este ca nu iti trebuie cine stie ce laptop/pc dar cel putin sa aiba 512mb. O zi buna funda big grin?

| ganton a răspuns:

Da. Ca vei prelucra date de la CERN + NASA pe el si vei face jocuri.

| ICanSeeAll a răspuns:

Nu iti trebuie performant. Sa nu fie nici ceva ciu windows 98 sau ceva de genul acesta. Merge orice.

| elea a răspuns:

Buna eu sunt la acest profil.cel putyn in primul an nici nu e nevoie sa ai pc ...lucrzi in word si faci pagini de net (html) funda big grin

| chokingvictim a răspuns:

Nu

| Callliope a răspuns:

In clasa a 9-a nu iti trebuie cine stie ce performant, pentru ca tu vei invata bazele limbajelor de programare, nu`ti trebuie cine stie ce racheta, un pc decent(nici un pentium 3 dar nici un i7)