| linarkfts a întrebat:

La liceu pot să nu fac materia religie?
Eu m-am înscris la un liceu teologic adventist pe profil mate-info, eu fiind ortodox și nu îmi doresc să fac religia adventista.

10 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Păi dacă nu vrei să faci religie, de ce te-ai înscris la un liceu teologic adventist? Nu ai mai găsit să faci mate-info în altă parte?

| linarkfts explică (pentru johnnny123):

Din păcate nu.

| linarkfts explică (pentru johnnny123):

Acolo am intrat.

| StoicAnalysis a răspuns:

Vorbeste cu dirigintele/directorul si vezi ce rezolvi. In cel mai rau caz, mergi acolo la ore si le faci si pe alea de religie. Pana la urma nu te convertesti la religia lor.

| linarkfts explică (pentru StoicAnalysis):

Este foarte diferită față de religia creștină ortodoxă?

| StoicAnalysis a răspuns (pentru linarkfts):

Habar nu am. Nu am avut de a face cu adventisti.

| LisaJulie a răspuns:

Te poți transfera la un alt liceu teoretic normal unde nu. se pune accent deloc pe religie! Important este sa îi spui profesorului la începutul anului ca asta nu este religia ta

| linarkfts explică (pentru LisaJulie):

Dar am înțeles că pot face cerere să nu fac religia, este adevărat?

| LisaJulie a răspuns (pentru linarkfts):

Poți dar tot trebuie sa stai undeva

| recedan a răspuns:

Vorbesti cu directorul scoli respective si explici problema ta care o ai.