| Justina10ify a întrebat:

La liceul militar la ce se da bac? si care este media de intrare?

Răspuns Câştigător
| captainwilmhosenfeld a răspuns:

La liceul militar profilul este matematica-informatica. Bac-ul se va da la : matematica, romana, biologie sau informatica. Poti afla mai multe pe site-ul http://www.cantemircml.ro/. Cat despre medie poti sa iti spun in cel mai sigur ca in nicun an nu a fost media de admitere ca anul trecut la fete 9.20 iar la baieti am vazut si am si sunat la colegiul militar si la baieti fusese 7.96. De obicei era de 9.70. Am fost si eu anul trecut dar am picat probele sportive. In opinia mea cred ca nu mai este deloc avantajos din toate punctele de vedere sa faci acest liceu. Consui in jur 3 milioane si sunt foarte grele probele de ed. fuzica dar si grila si sa zicem ca le iei pe toate si o sa fii cu cineva pe loc te departajeaza dupa inaltime si kg. o fata de anul trecut a departajat-o ca avem 45 de kg si trebuie minim 50. Si nu ii spusese nimeni asta. Eu in prezent sunt la un liceu civil. MAi bine sa ma fac alteceva acolo trezirea la 6 si incepi sa urli adica sa mergi la mars. Daca te pasioneaza foarte mult du-te. BAfta. funda?