| Cinevacatoatalumea a întrebat:

La liceul privat ai mai multe avantaje decat la cel de stat? La liceul privat activitatile extrascolare sunt numeroase, iar modul de predare mai bun. Dar cel de stat e mai recunoscut. Voi ce parere aveti?

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Exista f. putine licee private care asigura un invatamant mai bun ca la stat, Cele mai multe scolarizeaza elevi mediocri.

| OoBunnyoO a răspuns:

Din cate stiu eu, nu. Am avut doi sau trei colegi in timpul liceului care au plecat de la licee private tocmai din cauza ca educatia era mult mai precara iar profesorii mai prost pregatiti.

| Cinevacatoatalumea explică:

Eu as vrea sa dau la un liceu privat unde stiu sigur ca se invata mai bine.