| anonim_4396 a întrebat:

La matematica la BAC desenele si tabelele se fac cu creionul neaparat? Si daca gresim pe foaia de examen desenul sau tabelul sau ceva in tabel taiem cu albastru sau cu creionul? putem sa stergem cu radiera direct pe foaie sau taiem mai bine?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie desenat cu creionul, iar in caz de greseala se sterge cu radiera direct pe foaie.
Trebuie sa ai radiera care nu mazgaleste. ci sterge fara urma creionul folosit de tine.