| Aihao19 a întrebat:

La o postliceala de masaj 2 ani se poate intra si fara bac nu? Dar se poate sa fii tehnician maseur daca termini si nu ai dat bacul? Legea spune ca se poate si fara bac dar multi de aici de ce ziceti contrariul? Iar atunci la oferta de admitere de ce zice ca merge si fara bac?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Bac-ul iti trebuie doar daca vrei sa te inscrii la facultate.
Cu cele 12(13) clase terminate ai si liceul terminat, iar cu certificatul de absolvire primit poti sa te inscrii la postliceala sau te angajezi.