| crissttinnaa a întrebat:

La Olimpiada de romana merge la nationala numai primul? Nu se suplimenteaza numarul de locuri daca in anul precedent un elev din judet a ajuns pe primele locuri la internationala?

Răspuns Câştigător
| Kurt_Cobain_1967 a răspuns:

Din pacate, nu.Sunt foarte dure legile de anul asta referitoare la olimpiade.Chiar la romana am o colega care a luat 117 din 120, dar mai sunt 2 fete cu 119 in fata ei.Ele doua vor intra la baraj, nici macar nu vor merge doua.Doar una.

Oricum, daca ai luat o nota mare si ai fost foarte aproape de nationala, felicitari! :*:*