| Marcu_Mihai_1993 a întrebat:

La științe sociale ce se face în special la liceu?

4 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Profilul se bazeaza pe materiile de uman : Romana, istorie/geografie, limbi straine (latina, germana, franceza, engleza) si cele specifice care se schimba. (logica, psihologie, sociologie si filosofie parca).
Pana in clasa a 10 faci si mate, chimie, fizica si bio, iar dupa scapi.

| Neo12 a răspuns:

Istorie și română ca să te saturi.
Nu e mare diferență între filo și socio.
Faci și științe socio-umane, limbi străine, mate, fizică (câte 2h), bio și chimie (1h) până în a 10 a.
Și materii care sunt și în generală, în mare parte.
O seară bună și succes la examen!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Istorie si romana.

| SarmalutaPuternica a răspuns:

Eu am terminat recent stiinte sociale si ceea ce predomina la acest profil este istorie sunt 4 ore de istorie pe saptamana la fel si romana si materii socio umane precum psihologie sociologie filosofie eu asta am facut sper ca te-am ajutathappy