| Chrissy92 a întrebat:

La un cv europass,cum se complecteaza acolo la educatie si formare, Disciplinele principale studiate / competenţe profesionale dobândite...trebuie sa scriu disciplinele de bac? la cele care am luat certificatul de competenta?

1 răspuns:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

CV Europass e cea mai mare porcarie pe cuvantul meu.M-am uitat si eu de curiozitate si sunt trecute categorii prostesti care nu au nici o legatura cu CV-ul.Eu zic sa-l faci de mana in Word. Daca tot vrei sa-l faci, daca educatie si formare si discipline principale studiate/competente profesionale dobandite is 2 categorii separate, si nu ai facut facultate, la educatie si formare scris liceul si ce specializare ai de cand ai terminat si la discipline nu scrii materiile scrii domeniul, de ex limbi/protectia mediului/industrie alimentara etc.