| dbem a întrebat:

La un produs care are de exemplu are 2*2*2 care este inalimea lungimea si latimea?

Răspuns Câştigător
| Nastia a răspuns:

Primul nr e lungimea, al doilea latimea al treilea inaltimea.De aia se si zice:3 dimensiuni, lungime latime si inaltime.Deci,lungime 2, latime 2 si inaltime 2.

3 răspunsuri:
| RockAge a răspuns:

Buna! La un astfel de produs nu mai are importanta care e lungimea, inaltimea si latimea, pentru ca sunt egale... Sper ca ai inteles big grin

| OliviaSteer a răspuns:

Lxlxh este regula folosită. Acum depinde de cel care publică informația. Ai noroc pentru că valorile sunt egale. Deci răspunsul ar fi 2 Lungime, 2 lățime și 2 înălțime.
Aștept fundă happy

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Nu conteaza ca sunt egale! daca sunt diferite ti se specifica dar asa sunt egale si nu conteaza. oricum asta e la aflarea volumului, nu? si la inmultire nu mai conteaza care e lungimea si care sunt celelalte ca tot acelasi rezultat iti da!