| Bacteriuță a întrebat:

La Universitatea Bucuresti este nevoie de vreo diploma gen cea de la Cambridge pentru a putea intra la Facultatea de Limbi straine? Daca da, ce diploma, mai exact?

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Nu am vazut asa o precizare.http://admitere.unibuc.ro/......ri-straine
Dar pentru anul viitor nu s-a stabilit, cred modalitatea de admitere.Asa ca mai astepta.

| diaac a răspuns:

Nu, nu ai nevoie de nicio diploma! Dar trebuie sa dai examen de admitere. Vezi pe site-ul facultatii la ce specializare te intereseaza sa dai si ce examene iti trebuie. Oricum, vei fii mult ajutat de profii care se ocupa cu admiterea si de studentii din asociatia lor studenteasca in alegerea optiunii si sa stii ce examene ai de dat.