| Sonia822 a întrebat:

Lacustele zboara? Care e inaltimea maxima la care pot zbura?

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

Https://www.google.com/search?q=grasshopper+fly+to+maximum+altitude
in romana nu am gasit
1066 feet inseamna 325 de metrii

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Lăcustele da, zboară. Uneori zboară în stoluri de miliarde, mai ales prin Africa,
și când se așează pe o cultură agricolă, o consumă toată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da zboară chiar mi o intrat pe geam de câteva ori happy

| Sonia822 explică (pentru anonim_4396):

Ma intereseaza o inaltime aproximativa, dar cat mai aproape de real. Tu la ce etaj stai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sonia822):

La 14 m aproximativ se afla etajul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce te interesează așa de mult cat pot zbura ele?

| Sonia822 explică (pentru anonim_4396):

Am vazut un video infiorator, si ma interesa la cati metri sunt ele in era. In video erau cateva miliarde de lacuste. Era mocheta pe jos, si cand mergea omul se dadeau la o parte, se vedea asfaltul, apoi in urma lui il acopereau. Erau atat de multe in aer, incat trebuia sa poarte casca de protectie. Erau in sus si in lateral cat vedeai campul cu ochii. Ma interesa la ce inaltime au ajuns

| Sonia822 explică (pentru Sonia822):

Aer*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,lacustele zboară! In România adică in zona in care locuiesc eu cel putin nu am vazut. Zboara cam aprox. 400m (din ce am vazut mai de mult într-un articol)