| IrinaDelia a întrebat:

Lucrez la revista scolii, si imi trebuie o invitatie la lectura adica o carte oarecare trebuie sa scriu de ce mi-ar place mie ca sa o citesca si elevii sau o carte care nu mi-a placut. Dar nu am nimic in minte, trebuie facut ce va de genul:Mie mi-a placut cartea acesta pentru ca........Va rog promit ca dau funda raspunsului care ma ajuta sa scriu invitatia la lectura! :*

1 răspuns:
| Andreutza184 a răspuns:

Mie mi-a placut cartea Jurnalele Vampirilor.Majoritatea se uita mai nou la serial, dar cartea este complet diferita.Mie mi-a placut aceasta carte deoarece imbina SF cu viata obisnuita a unei fete.Toata viata ei se schimba cand cunoste doi frati ce ii fura dragostea, dar aceasta dragoste o poate ucide.