| theodorafemme2001 a întrebat:

M-am calificat la faza nationala a concursului "Memoria Holocaustului". As vrea si eu sa stiu urmatoarele:

1) Cum se desfasoara o faza nationala ( este un concurs tip olipiada ).
2) Unde se va tine.
3) Unde voi sta pe perioada concursului.
4) Cu cine voi merge.

Cel mai bun raspuns primeste funda!

1 răspuns:
| Lăurik2 a răspuns:

Buna. Felicitari, si eu am participat, insa nu am trecut mai departe. Totusi, am primit un regulament, unde sunt scrise raspunsurile la intrebarile tale, voi incerca sa copiez fix ceea ce scrie acolo! happy
1. Va exista tot o proba scrisa, care va fi compusa din 3 subiecte. Primul va avea cateva exercitii, 6 parca, unde vei raspunde pe baza textului. La subiectul 2, vei avea de ales varianta corecta(a, b, c sau d), iar la subiectul al 3-lea va fi un eseu care va avea legatura cu holocaustul, bineinteles.
La proba practica vei avea de facut un afis, colaj sau articol de presa. Vei primi o foaie unde ti se va comunica despre ce trebuie sa scrii!
2. "Locul si perioada de desfasurare sunt comunicate la inceputul anului scolar si sunt cuprinse in precizarile elaborate de inspectorul general din MECȘ".
3. Probabil daca se va tine in alt oras, iti vor asigura ei cazarea si mesele. Cum am zis mai sus, ti se va comunica la inceputul anului.
4. Vei merge ori cu profesorul, ori cu unul din parinti, banuiesc. Esti minor deci nu cred ca ai cum sa mergi singur.
Bafta la proba nationala si sper ca te-am ajutat!