| anonim_4396 a întrebat:

M-am inscris, la scoala, la "Micul Matematician" clasa a IV-a.Credeti ca e greu concursul? Si daca va ajuta: scoala Ion Cranga nr 9 din Suceava, clasa a IV-a B.Deci e greu?

Răspuns Câştigător
| Cσσкiє a răspuns:

Bună, eu ştiu că pisicile de ciocolată sunt inteligente, deci te vei descurca. Acum 2 ani, când eram în clasa a IV - a, la fel cum eşti tu acum, am participat la concursul Micul Matematician şi... am luat Premiul I! Nu au fost grele subiectele, sigur te vei descurca. Recapitulează ce crezi că vă va da la concurs şi... mult succes! Toate concursurile la care am participat mi-au dat experienţă, acum sunt în clasa a VI - a şi am media 9 la matematică. O seară bună! happy

44 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Daca depui efort, te pregatesti intens inainte de concurs si te concentrezi, sunt sigura ca nu-ti va fi nici pe departe greu, ci din contra, acumulezi experienta si iti verifici capacitatile!
Eu iti doresc mult succes si am incredere in tine, din moment ce te-ai inscris, ai dovedit ca esti curajoasa, ceea ce inseamna deja foarte mult! Primul pas l-ai facut!
Pupici

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nimic nu e greu daca vrei cu adevarat sa reusesti in viata.

| adi4ever a răspuns:

Eu zic ca nu e greu daca esti buna la matematica, eu cand m-am dus prima data la, cangurul' tot asa am crezut ca e greu(bine eram cam paralel cu matematica) si totusi trecusem de faza pe scoala. Daca sti eu zic sa te duci si chiar daca nu esti sigura pe tine du-te macar sa vezi ce cunostinte ai ca nu o sa te certe nimeni daca nu treci mai departe.Bafta

| MiSskAt-xx a răspuns:

Am fost si eu intr-a 4a la acest concurs si nu pot spune ca este greu. thinking Trebuie sa fii atenta si sa lucrezi din cartea concursului, caci subiectele sunt luate de acolo. [din cate imi aduc eu aminte din clasa a4ahee hee]
Bafta!

| anad a răspuns:

Micul matematician este un concurs mai greu decat Cangurul, dar daca parcurgi toata culegerea pe care ai primit-o la inscriere sigur vei sti.

| taretare a răspuns:

Nu sunt sigur da nu cred cai greu bafta la concurs

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E foarte greu la concursul micul matematician!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma-m iscris la acelasi concurs. Am putine emotii. nu stiu cum va fi. Dar daca am incredere, voi reusi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Concursul nu e chiar asa greu daca esti atenta.Eu am fost si anul trecut dar am prins un an ghinionist. Subiectele noastre au fost foarte grele fata de cele care se dadeau in anii trecuti. Succes mult la concurs.Si eu sunt in clasa a 4 a

| crystynyka a răspuns:

Si eu am fost la M M...ma duc sh anul asta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am fost in clasele imi mici...nu este greu ...trebuie sa fii atenta:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, mai proast-o! ce-i cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este deloc greu

este bine sa fii a4a

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu voi concura anul acesta mi-e frica maine va fi concursul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da este otara

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care este culegerea care se primeste la inscrierea la micul matematician, eu nu am primit nimic, cum se numeste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci pentru mine 50% da 50%nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde cat de pregatit esti.
Dar e foarte greu cand nu stii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa sti ca nu este foarte greu. Daca te straduiesti va iesi totul bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce nr ti-a dat la ex 1 a)?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu v-oi merge la concurs. iti dorsc succes. Imi spuneti si mie cu este, si mie imi este teama. a4a clasa

| Mitsuu a răspuns:

Eu chiar azi am dat concursul. Iar eu sunt in clasa a IV-a. Sunt niste subiecte foarte usoare.Sunt 4 exercitii.Iti urez mult succes si numai note bunehappy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-ai nici o sansa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca nu vor fi grele exercitiile care se vor da.nici in anii trecuti nu au fost grele.eu sunt un copil de clasa a-3-a si ma pricep la matematica si am putut sa rezolv cam toate exercitiile in afara de cele cu fractii si chiar daca nu ma pricepeam la mate tot puteam sa le rezolv. daca nu vrei sa asculti un copil de clasa a-3-a pentru ca zici ca sunt inferioara atunci, treaba ta, dar dupa aceea nu o sa mai ai nici-o informatie. oricum, cu placere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, sunt subiecte cumplit de usoare, la nivel de programa.chiar daca in culegere par a fi foarte grele, la concurs le dau pe cele mai usoare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu am facut niciodata cartea si am luat acu cam 90-100p

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e greu deloc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

Răspuns utilizator avertizat