| andi_5507 a întrebat:

Ma ajutati la diateze va rog?

Răspuns Câştigător
| Mihay4 a răspuns:

Activa - Subiectul face actiunea si o suporta
Reflexiva - Se deosebeste prin "se" in fata
Pasiva - Subiectul face actiunea si se rasfrange asupra altcuiva

3 răspunsuri:
| Annaa a răspuns:

Da, te ajut eu. daca ai nevoie de ceva, id-ul meu e: m3ery@yahoo.com.

| Mihay4 a răspuns:

Pasiva Reflexiva si Activa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu jmenule "albastru". Cauta si singur in caiet si incearca sa intelegi ca de-aia te duci la scoala, nu te duci sa-ti spunem noi pe TPU dupa.
Doamne acum ne puneti sa va explicam si lectiile de la scoala sau cum? Parintii vostri vad ce faceti aici? Ca daca ar vede sigur si-ar da seama de cum o duceti la scoala.