HepHap
| HepHap a întrebat:

Ma gandeam sa ii propun Ralucai sa reintroduca regula referitoare la numarul de intrebari postate intr-un anumit timp: adica nu mai mult de doua in 5 ore. Dar nu pot sa fac asta doar in numele meu. Mai este cineva de acord? S-ar mai filtra macar putin din numarul deja exagerat de intrebari. Astept mai ales raspunsuri din partea expertilor si a utilizatorilor cu vechime pe TPU.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord. E necesara o masura care sa mai scuture efuziunile lirice ale unor useri.

16 răspunsuri:
HepHap
| HepHap explică:

Poate oricine sa raspunda, desigur, si fiecare raspuns va fi luat in considerare.

HepHap
| HepHap explică:

Sensei, nu ma gandeam sa merg asa de departe cu rationalizarea laughing
Doar sa se reintroduca o regula care a fost candva eliminata

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu te sustin!

| SweetCandy a răspuns:

Consideri ca am vechime si experienta pentru TPU?
adica pot sa iti raspund?happy

| SweetCandy a răspuns:

Asa, acum ca mi-ai dat voie...tongue
sunt de acord cu tine, insa intrebari penibile tot o sa fie pe site, deoarece oamenii care aveau ceva experienta deja si-au cam luat talpasita...straight face
ce sa faci, in fond si la urma urmei ne multumim cu ce avem, repet sunt de acord cu tine, si sper sa ai succes in depersurile pe care le intreprinzihappy

| yuli10 a răspuns:

Nu sunt utilizator de vechimetongue dar si eu ma gandeam la asta, ca am observat ca sunt utilizatori TPU care posteaza intrebari constant. nu se mai opresc, parca si-ar fi facut din TPU o lista de mess.
ar fi mai interesant ca intrebarile sa contina mai multa substanta si in acest mod, sugerat de tine, vor disparea intrebarile gen "ce facem azi?" "cui ii place clipul asta?" etc.
deci, eu te sustin daca are vreo greutate cuvantul meu... (presupu ca nu) tongue

| yuli10 a răspuns:

@furni... pfoa bagi lumea in ceata cu "efuziunile lirice"... nu puteai sa zici si tu "exteriorizare a emotiilor inutila" sau eu stiu? suntem la cursul de literatura?

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Si eu sunt de acord cu tine...sunt prea multe intrebari puse doar din plictiseala...
Am auzit ca anumite persoane ar avea 2-3 conturi pe acest site si cred ca fiecare utilizator ar trebui sa aiba doar 1 cont.

| SpikE a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.

| Denny_5002 a răspuns:

Nu sunt un utilizator vechi, dar,, totusi, cred ca e bine oo intrebare, maxim doua la 10 ore. Asa, am avea raspunsuri la toate intrebarile, si cred ca ar fi mai bine pentru toti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In aceeasi nota cu propunerea ta as avea si eu una. Sa-i propunem Ralucai sa nu mai accepte id-uri copiate sau asemanatoare: Doomnezeu, EEnigma etc. Ce parere aveti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yuli10: daca m-ai inteles e ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sint total de acord cu tine. Ba mai mult de atit, propun sa se limiteze numarul de raspunsuri la 2, sa se limiteze numarul de programe tv la 4 (ca sint prea multe si nu le putem urmari pe toate). Sa se opreasca si curentul 23 de ore pe zi ca e prea multa poluare si risipa si sa mai iasa lumea din casa, ce atita calculator. Sa circule masinile cu sot on zilele pare si cele fara sot in zilele impare, ca prea avem multe ambuteiaje, sa se limiteze nasterile ca s-a suprapopulat pamintul. Sa nu se mai faca atita risipa de minacare ca aia din Africa mor de foame, mai bine mai putin si mai eficient, deci se reinstituie cozile la oua, carne, lapte si alea alea si am o sumedenie de idei abernate numai bune sa i le propun Ralucai pentru eficientizare si disciplinare. Si nu in ultimul rind sa poarte toata lumea uniforma, ca sa nu se mai simta stingheri saraciibatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sunt de partea ta.
Dacă o întrebare are în conţinutul său cuvinte total deplasate (pornografice) să fie respinsă de la primul moderator fără să mai fie nevoie să mai citească şi ceilalţi doi moderatori.
Acea întrebare să fie direcţionată ulterior către adminul site-ului pentru măsurile care se impun în astfel de situaţii.
Eu m-am izbit de câteva întrebări deochiate şi le-am respins!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

HepHap dar eu vreau, eu vreau, vreau sa stau la coada la tacimuri, sa fie atutobuzele asa de rare, ca mergem atirnati ciorchine pe scara si face la fiecare groapa buv, cind da autobuzu cu kuru de pamint. Sa ma opresca militianu la 11 noaptea sa-mi ia datele de pe buletin ca nu sint acasa la ora aia, sa cumpar guma de mestecat veche de s-a facut scoarta de copac, sa maninc ciocolata care s-a albit de cind sta in depozit. Vreau, vreau daca nu muncesc sa iau salariu si daca depasesc planu sa-mi spuna ca nu poate sa ma plateasca integral, ca ar fi suma prea mare si se duce dracu egalitarismul, vreau daca se supara vinzatoarea sa-mi arunce printre dinti "tu poti sa te cari, ca nu te servesc cu nimic"... vreau reguli, vreau restrictii, vreau ingradiri, urasc libertatea rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord, insa as mai avea ceva de adaugat.pentru a ne fi mai usor in raportarea unei intrebari ca fiind stupida, sa se introduca si optiunea,, raporteaza intrebarea''. asa nu vom mai fi nevoiti sa facem un roman daca vrem sa raportam intrebarile zilnice[fac referire la cele stupide]. insa tare mi-e frica de faptul ca adminii ne vor ignora si de aceasta data.