| boomerang a întrebat:

Ma poate ajuta cineva? Uite povestea:
La scoala in orele de istorie si civica ma duc in ultima banca in locul unui copil foarte obraznic care la randul lui se duce in locul meu.Azi nu a vrut sa se duca in locul meu, asa ca eu m-am mutat langa locul lui intr-o banca libera.Pe la sfarsitul orei copii au facut galagie mare si atunci profesoara a spus ca pune 2 celor care mai fac galagie.Atunci acel copil de langa mine a inceput sa faca galagie si astfel si el i eu am primit 2 la civica.Eu nu am facut niciun fel de zgomot si mi-a pus 2sad. Ma gandesc sa merg la domnul director sa-i explic dar nu sunt sigur daca asta ar trebui sa fac, si mi-e frica sa-i spui mamei deoarece ea nu ma sustine ci tipa cand iau note mici(ceea ce se intampla extrem de rar). Ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| xl0llip0px a răspuns:

Spune-i dirigintei toata povestea si roag-o sa vorbeasca cu profesoara de civica. daca nota de 2 e pusa in catalog atunci roag-o pe diriginta sa incerce sai spuna sa nu socoata nota aia de 2 la sfarsitul semestrului dar daca nu e pusa in catalog nu stiu daca ar trebui sa-ti faci vreo grija.la noi diriga vorbeste cu profesorii si astia inteleg.