| andreiii7 a întrebat:

Ma pot face contabil cu o diploma de management (economist) la facultatea de economie si afaceri? precizez ca sunt la id

1 răspuns:
| Andrei0410 a răspuns:

Depinde de programa facultatii. Daca dupa ce termini facultatea ai niste cunostinte, macar la un nivel mediu, dupa te ajuta si la munca si inveti mult mai mult. Contabil expert nu o sa poti sa ajungi ca ai nevoie de o facultate de specialitate contabila dupa care trebuie sa faci scoala de contabili experti. Asa ca maxim o sa ajungi contabil junior.