| Derkes a întrebat:

Ma pot inscrie la o facultate de informatica pe baza de dosar, daca sunt pe profil economic? Conteaza mult media la bac si media celor 4 ani de liceu?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Te poti inscrie unde vrei.
Daca vrei pe baza de dosar inseamna ca vrei la una privata (numai cele private au asa ceva), iar acolo conteaza mai mult banii si mai putin media de la bac deci nu ar trebui sa iti faci griji.

| crud a răspuns:

Te poti inscrie oriunde doresti. Mai intai vezi in care centre universitare ti-ai dori sa fii, apoi cauta pe net facultatile din centrele respective. Citeste metodologia de admitere de anul trecut si-ti vei face o idee. Cerintele pot fi diferite de la o facultate la alta.

| GentlemanRider a răspuns:

Sunt destule universitati private...ai ce alege?