| anonim_4396 a întrebat:

Ma pricep in domeniu calculatoare stiu sa bag windows, sa umblu in bios cred ca sunt in stare sa schimb si piese. Ce fac sa iau niste lectii dar nu liceu, facultate, asa din placere sa imi mai scot un ban ori sa ma angajez cand o sa fiu mare la o firma de calculatoare. Apropo am 13 ani. Paste fericit.Astept pareri

7 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Trebuie sa alegi profilul mate-info din clasa a 9-a si sa obtii certificatele acelea internationale.
Fara liceu n-ai sanse, din pacate!sad

| antonia09 a răspuns:

Pai poti faci niste cursuri specializate insa cel mai bine e sa urmezi un Liceu cu profil informatic, aici ei te pot invata ce la curs nu poti. Mult succes,

| Aero a răspuns:

Ma sa stii ca ma bucur ca la varsta ta n-ai nevoie de un nene care sa vina acasa sa-ti ia bani cand se strica calculatorul... oarecumlaughing

toate la timpul lor!
invata bine la scoala, lasa calculatorul(foloseste-l doar pentru. timp liber).
mai ales daca iti place, invata foarte bine la info(la scoala-->Pascal/C++).
Pune accent in scoala/(mai ales) liceu si pe mate & fizica. Te vor ajuta mult.
Recomandarea mea e sa te ocupi mai mult de scoalawinking.
Dar in timpul liber ca hobby poti sa inveti ceva HTML sa poti realiza niste site-uri simple pentru. inceput. Cam atat. Scoala pe primul loc!tongue

| MariuZ a răspuns:

Nu`i asa mare branza. Citeste pe forumuri informatii. Si incearca pe al tau. De exemplu - demonteaza tot calculatorul si toate componentele si curata`le de praf! Spor la treaba!

| Silviu_7167 a răspuns:

Hehe. Acum cei care stiu sa bage windwos-ul si sa umble prin pc, se cred mari mesteri big grin si mai rau hackeri laughing. Te sfatuiesc prietene sa inveti sa lucrezi intr-un limbaj de programare (daca stii ce-i ala) si sa stii sa umbli pe pc cat mai bine. Si nu doar mes, cs, IE, laughing. Crede-ma ca sunt o multime ca tine, insa nu se gandesc nici chiar asa departe laughing. Insa cine stie cine mai sparge nassa in urmatorii ani laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stii sa bagi windows si sa umbli in BIOS? E ca si cind as spune si eu ca stiu sa bag radiou' in prizahee hee

| Alex299 a răspuns:

Nu te supara dar se poate sterge windows-ul di BIOS?