| andreeeea_6751 a întrebat:

Ma puteti ajuta sa invat engleza? fac pregatire cu o profesoara dar mi e greu sa memorez tot ce mi da. si cand reusesc uit jumatate peste 2 saptamani. ca sa fac?

3 răspunsuri:
| melyyy a răspuns:

Incearca sa te mai uiti peste tot ce iti da in fiecare zi daca poti, astfel nu vei mai uitawinking
acum' doar nu te astepti sa inveti o data si gata! sa stii totul la perfectie si peste cativa ani...
bafta! :*

| liviubat a răspuns:

Explica-i doamnei ca nu reusesti sa memorezi tot ce iti da si sa te ia mai usor. Ori inseamna ca inveti din obligatie si nu iti face placere. Daca vrei sa inveti, incearca sa lucrezi si singura si sa faci eforturi mai mari. Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci la ce te-ai mai apucat? trebuie sa INVETI. daca e greu lasa-te. ce vrei tu sa-ti bage cineva engleza in cap si tu s-o stii fara sa faci nimic?