| ValP a întrebat:

(Mă scuzaţi pentru că poate insist cu întrebarea asta, dar am mai scris-o şi nu a fost publicată, ştiu că există posibilitatea să nu fi fost aprobată până acum.)
Un olimpic la Olimpiada de Tehnologia Informaţiei, dar la secţiunea TIC (nu C#-programare) poate intra la Facultatea de Matematică-Informatică, specializarea Informatică fără concurs de admitere - conform metodologiei de admitere (de ex. la Bucureşti se dă concurs de admitere)? Mulţumesc.

2 răspunsuri:
| ALEX2402 a răspuns:

Daca esti olimpic la faza nationala si esti in primele trei locuri, doar asta depinde de facultati, asa ca mai bine contacteaza-i si vezi ce-ti zic

Răspuns utilizator avertizat