| Doryyiina a întrebat:

Mai am puţin si termin filologia,imi poate spune si mie cineva, o orientare? Adica ce facultate sa urmez? Si sa nu.mi dati ceva ce are legătură cu matematica sau limbi străine, mai puţin! Multumesc!

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Drept, balet, scafandru, pilot pe balon, arta dramatică, filozofie, ikebana
Am nimerit vreuna?

| Doryyiina explică (pentru sierra1):

Nup

| sierra1 a răspuns (pentru Doryyiina):

Atunci vezi încă odată ce ți-a scris Trompyy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dreptul e greu, e pentru oameni pasionati, nu oameni care intreaba pe TPU ce facultate sa faca laughing.
Poti sa faci sociologie, istorie, filosofie, psihologie (grea) litere (si asta e grea), jurnalism (greu). Stiintele politice doar daca stii istorie si intelegi politica, altfel e degeaba, ca oricum e o facultate mai mult bazata pe comunicare, iesi de acolo purtator de cuvant sau ceva... job in primaria satului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara limbi straine? Pai de ce te-ai mai dus la filologie? Doar ca sa fugi de matematica?
Pana acum am inteles ca ai doar pretentii, spune-ne si la ce esti buna, ca sa te putem ajuta cumva.

| Romanul86 a răspuns:

Administratie publică.

| Andersen2k18 a răspuns:

Dreptul sau istoria, daca nu vrei sa urmezi litere. Si stiintele politice, tot ce tine de latura umana. Acum depinde ce vrei si mai ales pe ce te descurci din toate astea.

| Claxon987 a răspuns:

Limbi si literaturi straine, sunt multe specializari ai de unde alege

| IonutCiobanescu a răspuns:

Facultatea de drept, stiu, e destul de grea facultatea de drept, da daca reusesti sa termini cu bine facultatea de drept, vei putea avea un viitor stralucit. Multa bafta