| BlueRoby35 a întrebat:

Mai aveti careva reviste vechi cu reclame pentru jocuri pe telefon sa imi trimiteti poze sau videoclipuri cu reclame vechi de la televizor tot cu jocuri pentru telefon?

Fac o lucrare pentru facultate despre jocuri video si imi amintesc ca de prin 2005-2009 erau unele programe la televizor foarte enervante seara mai tarziu ce faceau reclame la tot felul de jocuri pentru telefoanele vechi de atunci, unele fiind copii ilegale de sonic sau crash bandicoot si de obicei o doamna atragatoare explicand de 3-4-5 ori aceeasi chestie cum sa poti cumpara jocul. Stiu ca preturile erau in euro si trebuia sa trimiti SMS la unele numere ca ei sa iti trimita jocurile.

La fel era si la unele reviste romanesti vechi, pe ultimele pagini pline cu liste colorate ca sa atraga atentia, cu preturi etc. pe langa care mai erau si imagini sau animatii porcoase 18+ de cumparat.

Oricat m-am chinuit nu pot sa gasesc pe internet nici o dovada de reclamele la tv sau in reviste de asa ceva, iar eu nu sunt in tara sa am access la revistele mele vechi.

Orice poza sau videoclip in care arata acele reclame m-ar ajuta pentru lucrare!

3 răspunsuri:
| SuntCineva655475 a răspuns:

Ce facultate esti. Ca se te ajut.

| BlueRoby35 explică (pentru SuntCineva655475):

Sunt la faculatea Staffs in Anglia, nu in Romania. Nu am cerinte specifice pentru departamentul de gaming ce il studiez la facultate, de aceea pot sa fac lucrare pe un subiect asa mai ciudat.

Ma intereseaza pentru ca stiu ca acele jocuri erau printre primele versiuni de jocuri java, si desi pot sa gasesc jocuri java vechi pentru telefoane de descarcat online, nu sunt la fel ca cele ce au avut reclame la televizor sau in reviste la noi in tara.

Plus de aia as vrea dovada ca au existat la televizor si in reviste, tocmai pentru ca e un fel de advertisment ciudat ce se pare ca a fost doar in zona noastra in europa.

| SuntCineva655475 a răspuns (pentru BlueRoby35):

Oh. Marea Britanie. Am crezut ca esti in Romania. Pai, nu stiu. Daca erai din Romania, te ajutam. Dar din pacate esti in alta tara.