| tonyc7 a întrebat:

Mai e Rusia a doua superputere a lumii? Sau locul acesteia a fost luat de China? Care din cele doua e mai influenta azi la nivel global?

11 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Lumea e multipolara. Nu mai exista superputeri.

| tonyc7 explică (pentru gabicoo):

Ba da, mai exista cel putin una: SUA! Cu ea nu se poate compara o nicio alta tara!

| Mirel4412 a răspuns:

Superputere nu mai exista in ziua de astazi dupa parerea mea. Daca apuca Afganistanul sa trimita cateva rachete nucleare se duc pe pen** si America si Rusia, armata si armele astea sunt mai mult de showoff, gen ii arat la America cate bombe nucleare am si imi arata si ea cate are, sa ne dam seama ca un razboi de felul asta ar putea distruge lumea.

| tonyc7 explică (pentru Mirel4412):

Ce vbesti de rachete nucleare la Afganistan, bre? Are Afganistanul asa ceva?

| SociopatuI a răspuns (pentru tonyc7):

Lasa-l ca a fumat si a baut cam mult in seara asta.

| Mopmop a răspuns (pentru tonyc7):

Daca vrea America sau Rusia sau China vor avea... ideea e oricum acolo se bat America cu Rusia in mod neoficial...e doar un"teatru de operatiuni" cum le plac lingailor nostri de politicieni sa ii zica. Partea proasta ca acolo nu mor papusi prinse in ata ci oameni reali.

| tonyc7 explică (pentru SociopatuI):

Se vede! laughing))

| Mirel4412 a răspuns (pentru tonyc7):

Ups, am vrut sa zic Pakistan, happy

| Meme10Meme a răspuns:

Rusia le da cu bomba in cap daca e ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

America e singura superputere a lumii de multe decenii. Rusia si China sunt pe pozitia 2 si 3 dar nu poate nici unu sa se compare cu SUA. - care e mai buna dintre Rusia si China e discutabil dar datele favorizeaza China, si e chiar posibil ca in cateva decenii China sa devina Superputere de acelasi rang cu SUA. Sua are natural cel mai mare avantaj posibil : 2 Oceane

| SociopatuI a răspuns:

China