| anonim_4396 a întrebat:

Mai exista vrei facultate la ora actuala care sa iti garanteze un loc de munca dupa terminarea ei? In afara de medicina.

Răspuns Câştigător
| MauiNight a răspuns:

Nu mai vrei la medicina?hee hee
Da exista, ce zici de management-marketing, de drept, turistic si comercial... sunt destule.
Loc de munca gasesti si in strainatate.

| IMC90 a răspuns (pentru MauiNight):

Acum, toti sunt manageri laughing
Stiu pe cineva Analyst-Manager, un nume d-asta pompos. In ralitate, trage hartii la xerox pentru firma laughing))))

| MauiNight a răspuns (pentru IMC90):

hee hee iti dai seama ce distractie pe ei, sa isi traga fundul la xerox laughing

| IMC90 a răspuns (pentru MauiNight):

Nu se duce sa-si traga (foaia) la Xerox, se duce sa si-o traga (foaia) la Xerox laughing

7 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

@Malphas: Cele mai sigure facultati sunt Medicina Generala si Arhitectura. De aici, chiar iesi ceva. Din pacate sunt si cele mai grele.
Politehnica si ASE-ul sunt cam depasite de vreme, doar unele sectii mai merita. De la constructii, e ok sectia ''constructii civile''.

| MauiNight a răspuns (pentru IMC90):

Aproape toate facultatile sunt bune, doar ca trebuie sa stii unde sa te duci. Numai un prost ramane in Romania sa spele geamurile unei firme cu facultatea terminata. Cum se face ca alti romani care fac aceleasi facultati in Romania ca oricare roman, are succes in strainatate? Aici depinde de mentalitate, daca nu gandeste mai departe, atunci isi merita soarta de spalator de geamuri.

| IMC90 a răspuns (pentru MauiNight):

Nu toate facultatile romanesti sunt recunoscute in strainatate.

| MauiNight a răspuns (pentru IMC90):

Nu conteaza, optiunile sunt limitate dar tot isi va gasi undeva.