| Crainstorm20 a întrebat:

Mai invata cineva pentru Examen Nafional sau Bac?

10 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Cine are chef de invatat pe caldura asta?laughing Asta-i vreme de strandlaughing Dar pacat ca nu am asa ceva in oras.
Nu dau niciun examen, dar in a 8-a cand eram in situatia ta invatam doar cu 2-3 zile inainte tot si le-am trecut cu brio.Nu m-am strofocat prea tare si am luat note peste 8.La matematica a fost buba ca n-am facut niciun fel de meditatii dar am trecut.laughing
Spor.Si poti sa iei si niste lecitina pentru memorie si concentrare.Te ajuta.

| T0T a răspuns:

Eu nu învăț, ce o fi o fi, iei bacu nu iei bacu semințele tot gustu ăla are.

| Mieeez666 a răspuns (pentru T0T):

Ai zis greșit replica. laughing)

| T0T a răspuns (pentru Mieeez666):

Asta e, le zic și eu cum îmi reține mintea bătrână...

| raMLesS a răspuns:

Frate, fă profesionala, scapi de bac Oricum Media mea generala dintr-a 8-a a fost 8.69 omg 69, numărul "Deocheat, Codat" Acum fac profesionala învăţ meseria de mecanic auto. Grade Celsiuus ooo 69 -°C laughing).

| Crainstorm20 explică (pentru raMLesS):

big grin serios sa faci profesionala :/ dupa ce ca Romania e o tara de... mai bine pleci din ea.Si de ce sa fac profesionala? Nu se merita mai ales ca am inclinayie spre mate si am f.multe cunostinte generle decat cei mai multi dintre elevi. Oricum apreciez raspunsul dar si 69 XD

| raMLesS a răspuns (pentru Crainstorm20):

Atunci fă toate clasele şi dă BAC-UL sper să iei un 6.90 la testări.

| danutzu96 a răspuns:

Se zice ca ingrasi porcul in ajun daca inveti acum, dar cred ca de un cinci tot faci daca te apuci si inveti (si intelegi ce inveti) de acum.

| Crainstorm20 explică (pentru danutzu96):

Iau sigur peste 6 :-) la ambele.

| Satango a răspuns:

Presupusele răspunsuri pe care le vei primi te vor ajuta? Dacă majoritatea îţi vor răspunde negativ vei fi mai puţin stresat? Cel mai bine ar fi să te întrebi pe tine dacă înseamnă ceva pentru tine acest examen sau nu. Mă rog. În cazul în care urmează să-l dai.