| atianin a întrebat:

Mai merita sa inveti in ziua de azi o limba straina?

Răspuns Câştigător
| anotherchild a răspuns:

Desigur. merita!
In primul rand te-as sfatui sa inveti limba Engleza. - ea este limba internationala. cu aceasta limba va puteti descurca in majoritatea tarilor.

16 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Merita sa inveti 2 ca nu e nimic sigur in ziua de azi.

| mihaibrasov a răspuns:

Merita, cum sa nu. Engleza e de baza, apoi franceza si/sau germana.

| thealchemist a răspuns:

Nu stiu cum te poti descurca fara.

| Munchkin a răspuns:

Daca mai merita "in ziua de azi"? Glumesti? Daca nu stii macar o limba straina, nu te poti angaja nici macar in Romania.

| sy46 a răspuns:

Da! Merita foarte mult. Ai un avantaj in plus in fata celorlalti.

| Derye a răspuns:

Voi mereu folositi "ziua de azi" ca un pretext sa nu munciti. Invatati in ***, crezi ca bunicatu' stia engleza? straight face Mai foloseste si obiectul ala pe care tu il numeste creier.

| Sunshine_3662 a răspuns:

Sa stii o limba straina este esential daca vrei sa faci cariera. La ora actuala, cea mai cautata este limba engleza urmata de franceza/germana. Fara o limba straina cautata nu o sa faci nimic.

| Cretaker a răspuns:

Da, omule...merita.

| danco a răspuns:

Daaaaa, normal! Cam 50% din fostii mei colegi de clasa sunt stabiliti in strainatate.

| RoxanaCher a răspuns:

Logic ca trebuie. Cele mai multe locuri de munca, iti cere sa stii 1-2 limbi straine!

| max_3105 a răspuns:

Ce intrebare...
fara o limba straina esti mort

| godmusthateme666 a răspuns:

Daca merita :O!?
In ziua de azi fara o limba straina nu poti face nimic. happy

| irinaa a răspuns:

Da logic. normal. pentru un job bine platit merita foarte mult sa invetitongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul cu " fundita " este cel mai prost posibil.
Este important sa cunosti limbi straine. Cele de viitor sint japoneza, chineza si rusa. Cine invata una din acestea, are viitorul asigurat! ( adolf )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca merita si nu numai una chiar mai multe.
In principal Engleza - Franceza/Spaniola.

| deutza14ani a răspuns:

sa stii ca e foarte bine eu stiu engleza, germana, franceza si spaniola si le invat pe toate din gradinita si am luatfff multe premii si poti ajunge departe...bafta