| DanielNicu a întrebat:

Mai nou in 2013 cum se intra la un liceu cu profil normal?
Adica dau examen mate romana?
Sau la unu sportiv dau doar examen la sport?straight face

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Da, romana si matematica--- vezi calendarul evaluarii :http://www.mediasinfo.ro/......012/09/17/
Daca te intereseaza un liceu sportiv ( filiera vocationala- inscrieri in perioada 27-29 mai 2013) inainte de probele scrise la romana si matematica vei sustine cateva probe de aptitudini in perioada 31 mai-1iunie 2013)--- vezi un copy/paste din presa:
" Elevii care vor să candideze la liceele vocaţionale sau cei care vor să participe la probele de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă sau maternă se pot înscrie în perioada 27-29 mai, urmând să susţină testările în 30 mai - 1 iunie. Rezultatele vor fi afişate în 3 iunie şi în aceeaşi zi vor fi depuse contestaţiile, urmând ca rezultatele finale să fie afişate în 4 iunie."