| Neymar2 a întrebat:

Maine dau lucrare la fizica, din vreo 30 de formule. Spuneti-mi va rog o metoda de a invata formulele, cat mai repede si sa nu le uit.

Dau funda.

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Http://magiczone.wordpress.com/......get-smart/ incearca asta, e foarte buna, ieri m-am uitat la ea si inca mai tin minte obiectele alea :))

| d33utza003 a răspuns:

Le citesti apoi le scrii pe hartie pana cand nu mai ai nevoie sa te uiti in caiet sa vezi daca le-ai scris bine.si apoi le mai scrii de 3 ori ca sa fii sigur(a) ca nu te incurcihappy

| d33utza003 a răspuns:

Cam asa invatam eu lectii de 10 pagini in 2 ore pentru testebig grin desgiur ca eu uitam ca am test deci dimineata cand ajungeam la scoala primele 2 ore nu ma interesa ce materie se preda.eu invatam la fizica si a3a ora dadeam test...culmea mai luam si nota maxima la teorie.ca dreacu stie sa faca si problemelehee hee bafta la test

| Maryanoo a răspuns:

Nu ai sanse sa le inveti pe toate.Invata jumate tocindu-le si jumate fa-ti fitzui.Succes!

| elea a răspuns:

Ba da are sanse.scrye formula pe foaie pana o retye e foarte simplu dupa urmatoarea si tot asa. funda

| golish a răspuns:

Salut eu am reusit sa iau note mari la fizica invatand pas cu pas fiecare formula. Solutia este: 1. sa te concentrezi si sa fi relaxat
2.cand inveti incearca sa iti formulezi o propozitie dupa numele formulei formulezi cuvinte astfel incat sa fii atent cum iti joci cuvintele.
3.copiatul este o solutie doar daca ai 8 ochi in spate.
4.cea mai buna metoda este sa iei o pastila sa te relaxezi.
5.majoritatea la fizica pentru copiat folosesc aceasta metoda:
ai nevoie de : 1 lipici, sucul preferat, o foarfeca, scaner sau imprimanta.

Eu am ales coca cola de exemplu. Dezlipesti hartia, o fotografiezi sau o tragi la scaner ( in caz ca ai ) pui imaginea si o editezi in paint... la ingrediente schimbi cu o problema de fizica, tragi la imprimanta, decupezi si lipesti la majoritatea examenelor te lasa cu sticla pe masa, succes! astept fundita!