| Derpiina a întrebat:

Maine ne aduce testele la mate, si cu siguranta voi lua un 5 sau chir mai putin. Sunt foarte speriata deoarece nu am mai luat o nota sub 5 pana acum. Cum pot sa ma calmez time out? Pun pariu ca voi lua cea mai mica nota din clasa. Va rog spuneti-mi, ce sa fac sa nu mai fiu asa pesimista? Ofer funda happy

Răspuns Câştigător
| KirigayaKirito a răspuns:

Stai calma, chiar daca nu iei o nota mere, e oarecum dreptul tau sa spun asa! Nu poti fi perfecta, daca ai fi perfecta atunci nu te-ai mai numi om.Si eu eram obisnuita cu 10 pe line ca anul trecut dar acum am inteles ca devine din ce in ce mai greu, in plus si eu am trecut de la 10 la 5 nail biting. Oricum incearca sa te calmezi, o sa fie si zile mai bune si zile mai proaste! Uita-te la un film sau fa ceva ce iti faca placere, un hobby ceva! Linisteste-te si sa nu uiti peste cativa ani sa razi de asta laughing

2 răspunsuri:
| Madalina123 a răspuns:

Buna~ Paaai, ce pot sa zic,asa suntem toti inainte de un test, teza etc. Gandeste-te ca e doar o nota si nu te va omora nimeni pentru asta, o sa treci si peste asta. Si na, incearca sa ai alt subiect de gandire in cap, sa iti plece mintea de la notabig grin Sper ca ti-am fost de folos catusi de putin:* Multa bafta si sper sa iei o nota buna:d

| tZirtea a răspuns:

Gandeste-te ca o sa iti faci media cu testul urmator, cand o sa ai o medie mai mare, sau tu doar fiindca esti stresata crezi ca ai o nota mica, cand de fapt tu ai o nota mare big grin. In fine mama ta o sa fie intelegatoare si nu o sa se supere ca ai luat de data asta o nota mica.