| marett16 a întrebat:

Matusa mea locuieste in sua. eu am 15 ani si mi-a propus sa merg acolo la facultate. m-am gandit la harvard sau yale. cat costa pe an? dar in anglia la oxford sau cambridge?

4 răspunsuri:
| MasQueNada a răspuns:

Hardware sau harvard?
In principiu in Anglia e foarte scump, in SUA probabil ai putea sa gasesti mai usor un job part-time daca vrei sa ajuti la cheltuieli, dar totusi...matusa ta sta langa Harvard de zice sa te duci acolo?

| Eva a răspuns:

"m-am gandit la hardware sau yale. "
Iti recomand si universitatea Software.

| Maimutika a răspuns:

Aici in anglia e gratuit pana la 18 ani sa faci sc...eu asa stiu

| Sin a răspuns:

Ca sa intrii la harvard sau yale trebuie sa ai rezultate foarte bune si sa cunosti foarte bine limba engleza, nu poti intra asa usor acolo.
Cam astea sunt taxele la harvard
http://www.gse.harvard.edu/admissions/financial_aid/tuition/index.html
De obicei costurile la o universitate din SUA sunt intre 30 000-45 000 $
La oxford costurile pe an sunt intre 3, 000 si 6.000£