| questi0n a întrebat:

Memoratoarele de exemplu pentru biologia vegetala si animala sau anatomie, contin toata materia pentru bac sau sunt un plus care te ajuta sa inveti dupa ce sti materia respectiva?

1 răspuns:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Aceste memoratoare, indiferent de materie, ofera informatia principala, in timp ce profesorul care preda la liceu, ofera informatia principala dar si altele care o însoteste si unele care poate nu sunt necesare pentru memorare.Memoratoarele au rolul de a-ti ajuta memoria sa pastreze cele mai importante informatii si de a continua sa înveti si cele din caietele de liceu, si sa te obisnuiesti cu acea materie, dar e un mod mai usor de a arata celui care invata, ca acele informatii pot fi percepute.Meriti"a doua sansa"