| anonim_4396 a întrebat:

Merită sa faci o facultate care te consuma psihic si iti mananca nervii?

11 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Bineînţeles că nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,daca visul tau sau ceea ce-ti doresti tu sa devii tine de faptul sa faci acea facultate.
Da, daca dand inapoi renunti la posibilitatea de a castiga niste bani buni de care stii sigur ca vei avea nevoie in viitor(munca care oricum iti mananca nervii).
Daca nu ai motivele de mai sus, incearca altceva.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Decât să rămâi fără nervi, nu merită. De fapt, nimic nu merită cu nervii mâncați.

| johnnny123 a răspuns:

Depinde care este raportul dintre sacrificiile pe care trebuie să le faci în acea facultate și potențialele beneficii ulterioare.

Dacă te chinui ca să obții o diplomă bună de aruncat la gunoi, nu prea merită. Dacă te chinui ca să ai șansa unei vieți bune, atunci poate că merită să te consumi câțiva ani.

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu iti place sa inveti, nu merită. Dar mai tarziu ai sa-ti dai seama că merita.
Mai bine 5 ani de facultate decat o viata de salahor pe santier.

| Claudia10girl a răspuns:

Depinde ce facultate faci. In mare gasesti toate informatiile pe internet daca vrei sa inveti ceva anume,

| Dormeo a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Greu e normal să-ți fie, mai ales dacă ți-ai ales o facultate grea şi chiar dai tot ce poți din tine şi chiar vrei să faci ceva cu viața ta.E normal să îți fie greu chiar dacă îți place ceea ce ți-ai ales.Dar dacă îți mănâncă nervii şi te simți chiar atât de copleşită poate că nu ți se potriveşte şi atunci, nu, nu merită să o continui.Sunt doar timp, nervi şi bani footuți care ar putea fi folosiți pentru un scop mai bun.Mai bine renunți şi te reorientezi, încerci să afli ce-ți place. Gândeşte-te că asta ar trebui să faci toată viața şi nu cred că vrei să te duci zi de zi cu groază la muncă şi să ajungi în punctul în care să-ți urăşti viața.Fă acum o schimbare, cât încă eşti tânără (bănuiesc) că pe urmă o să-ți fie mult mai greu.

| sierra1 a răspuns:

De ce să te consumi? fă o alta sau ia-ți un job

| Flo27ro a răspuns:

Daca e de finante sau marketing da, daca nu, nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă la sfârșitul ei reușești să te angajezi pe un post bun și al naibi de bine plătit, cu șefi normali la cap și colegi super ok, atunci zic că merită.