| Bogdanpetrescu a întrebat:

Merita sa faci stomatologia in ziua de azi?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Merita doar in masura in care esti dispus si capabil, sa pui mana serios sa inveti si apoi sa o profesezi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce întrebare este asta? Ai vîzut om să nu îl doară dinții în ziua de azi? Unde vrei să meargă, la veterinar?

| Frank51 a răspuns:

Tu ai văzut cât costa un implant? Câți bani dai pe manopera unui aparat dentar? Cât costa fațetele? Normal că merită, dar nu doar stomatolog, ci e bine sa ai mai multe calificări, în estetică ortodonție etc.

| johnnny123 a răspuns:

De ce sa nu merite? Te astepti ca in viitorul apropiat oamenii sa nu mai aiba dinti?

| Nirvanaaa a răspuns:

Da, aproape toată lumea merge la stomatolog. Este o profesie de viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita. Nu vezi in ce generatie traim? Uita-te si tu la ce mananca tinerii. Nici nu ti se tocesc dintii de la asa ceva. De la Mec-uri si alde KEFC. Sunt ca gata mestecate, ti se si atrofiaza muschii fetei ca nu-i mai folosesti. Ca sa nu mai zic de sedentarism. Pai mai face omul de rand in ziua de azi BOX sau o bataie zdravana pe ulita? Unde sa le mai cada dintii, nu le mai cade nimic. Ma mir ca le mai cad dintii de lapte... cred ca vom involua sa ramanem cu ei ca. de, acu e la moda sa fii vegan. Nici nu ne mai trebuie caninii, ca na, noi suntem oameni evoluati ma nu mancam noi animale! Doamne fereste! Asa ca nu ne mai trebuie dinti puternici. Poa' sa fie si te burete! Ajunge la rumegat frunze. In concluzie, daca te faci stomatolog o sa stai cam pe bara, cel mult un aparat dentar si o plomba ai sa mai pui.