| Bogdanmanolachi a întrebat:

Merita sa faci stomatologia la UMF Iași? E grea comparativ cu medicina generala? Admiterea si sesiunile cum sunt?

1 răspuns:
| Buubbu a răspuns:

În primul rând, cred că car trebui să iei legătura cu persoane care studiază deja acolo și să încerci să îți dai seama dacă condițiile sunt potrivite pentru tine. Interesează-te și de alte universități și încearcă să faci niște comparații.
Eu sunt studentă la medicină generală, la UMF Craiova, iar iubitul meu este la medicină dentară. Pot spune că este cam la fel de solicitantă. Ce nu îți dă bătăi de cap la generală îți dă la dentară. laughing Totul depinde de tine, atât în privința admiterii cât și a sesiunilor. Dacă știi că poți cât de cât să faci față unui anumit nivel se presiune și ești dispus să depui un pic efort, go for it. Baftă!