| GinaGinuța a întrebat:

"Meșterul Manole" de Lucian Blaga mai este în programa de bac(profil uman)?"La țigănci" și "Hanul Ancuței" știu că nu mai sunt.Să mai învăț "Junimea" și "Dacia literara" mai are rost? straight face

1 răspuns:
| anamariarot a răspuns:

Nu știu dacă e peste 0.1% procentul persoanelor care învață Junimea și Dacia literară laughing. Dintre foștii mei colegi, nu le învățase decât o colegă... Gândește-te câți ar pica dacă ar fi un subiect de genul. Unii se chinuie să ia un amărât de 5 cu un subiect foarte lejer, dar cu așa ceva...