| Nordic a întrebat:

Mi-as dori sa fac facultatea la universitatea din Oulu, Finlanda. Am auzit ca studiile sunt gratuite in Finlanda, Suedia si DAnemarca pentru cae ce nu sunt rezidenti intara respectiva. Stiti ceva in legatura cu asta si ce ar trebui sa fac si ce-mi trebuie sa fiu admis la univesitatea din Oulu?

3 răspunsuri:
| wintage a răspuns:

Ai CAE, TOEFL sau IELTS?
De preferat CAE sau IELTS.
Depinde si de ce profil. Unele universitati nu cer ca informatie numai examenul de bacalaureat, scrisoarea de recomandare din partea profesorului de specialitate si examenul pentru limba engleza.

| Nordic explică (pentru wintage):

Pai ma pregatesc sa dau cambridge-ul. Si vroiam sa dau la umana- filologie engleza.

| wintage a răspuns (pentru Nordic):

Uuu... truly hard.
Iti dai seama ca pentru asa ceva iti cere sa iei o nota de 9 la CAE.
Daca vroiai sa dai la ceva de domeniu IT sau in general profil real iti cerea nota 7 cred...

Apropo! Stiu eu mai multe decat tine?laughing Si eu sunt doar clasa 11-a happy