| RazvRazvan5456 a întrebat:

Mi-e frica sa ies la tabla la matematica sad Nu prea stiu ce sa fac.
Am facut ceva nou in clasa a 9a si habar nu am, deci, chiar nu stiu ce o sa fac. Maine ma scoate la tabla si mi-e frica si putin de profesor.

4 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Cum sa-ti fie frica de profesor? Trebuie sa intelegi ca omul ala se afla acolo ca sa te invete carte. Ii spui clar "dom' profesor, nu am inteles, nu am facut asta in 5-8, nu stiu..mai explicati-mi o data!", iar el are indatorirea de a-ti arata. In cazul in care nu-ti arata sau rade de tine iei masuri. Te duci la dirginte/diriginta si ii spui. Daca nu, la director.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata tot si dormi devreme(nu te uita la pc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt intr-o clasa mai mare ca a ra dar sunt in aceeasi situatie..nu pot decat sa te compatimesc..matematica de liceu e super grea si enervanta aducatoare de probleme.

| ccaattaalliinn a răspuns:

Pai ce mai buna varianta ar fi sa inveti si sa uiti de frica! Frica te va face sa uiti tot relaxeazate si dupa invata. Daca nu vrei sa inveti nu te du la scola sau fate ca tie rau cu ora inainte. La ora care o ai inainte de ora de mate. Si dupa zii sa te invoiascawinking