| PunisheR01 a întrebat:

Neata TPU! happy Abia m-am mutat intr-un oras mai mare si mi-am facut colegi, colege, prieteni etc...Problema e alta : am pus ochii pe o fata >:" si sincer cred ca si ea ma place, dar as vrea sa ii spun in fata, dar daca afla lumea, o sa isi bata joc toti...
Ce pot face sa nu isi mai bata joc, daca ar afla?
Funda! big grin

Răspuns Câştigător
| Cudeea a răspuns:

Daca ii dai semne ca iti place de ea, precum privitul insistent, sa ii furi zambete, sa te interesezi ce face, atunci o sa isi dea seama, si probabil restul va veni de la sine. Daca nu vrei sa ii spui, arata-i ca iti place de ea. Si nu iti mai face griji de parerea celorlalti, mereu oamenii vor critica, vor face misto, asa ca fii tu insuti si fa ce simti in legatura cu ea. happy

| PunisheR01 explică (pentru Cudeea):

Misto raspuns, eram sigur ca o fata o sa-mi raspunda aici laughing Mersi de raspuns, o sa incerc sa fac ce ai zis tu big grin

| Cudeea a răspuns (pentru PunisheR01):

Hihi, ma bucur ca am putut ajuta! happy

5 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Daca tu stai la gura lumii si la barfele ei atunci asta chiar este o problema. Sa adopti indiferenta fata de prost crescuti si sa-ti asculti inima sa faci ceea ce te indruma. Tot ce conteaza este ca-ti place de aceasta fata si poate este reciproc! Dar inainte de a face maretul pas, convinge-te ca sentimentele amandurora sunt la aceeasi egalitate.

| andreirapid a răspuns:

Cati ani ai mai gicolo laughing? Deja faci ravagii? In ce oras. Scriei o scrisoare, si dai-o in mana, fara sa vada altcineva!

| BIGBYL a răspuns:

Incearca sa intri in vorba cu ea in pauze.
la inceput mai vorbiti cate ceva, dupa care o inviti undeva, prin parc sau la film, pe ea si altii, iar dupa doar pe ea.
daca se iveste momentul si simti ca si ea te place o saruti si asta ewinking. Bafta!